Logowanie

Aktualności

Będziemyski charakter! Błękitni II pokonani

• autor: Papaj, 2015-09-06 21:36

Gród Będziemyśl pokonał w Olchowej rezerwy Błękitnych Ropczyce 4:1 (0:1). Goście prowadzili jedną bramką do 60 minuty spotkania. Więcej w rozwinięciu.

Dzisiejsze spotkanie było ważne dla układu tabeli. Mierzyliśmy się z trudnym rywalem, rezerwami czwarto ligowych Błękitnych Ropczyce, wspieranych przez piłkarzy pierwszej drużyny. Cel oczywiście był prosty, chcieliśmy za wszelką cenę wygrać to spotkanie i zdobyć kolejne ważne punkty.

Trener Kaznecki zwycięskiego składu z przed tygodnia nie zmienił i na murawie zameldowała się dokładnie ta sama jedenastka, która wybiegła na boisko w Korzeniowie.
Gród jednak nie zaczął spotkania tak efektownie jak tydzień temu. Gra Będziemyślan nie wyglądała dobrze. Traciliśmy łatwo piłkę, robiliśmy proste błędy w defensywie a w ataku nic nie wychodziło naszym napastnikom. W 15 minucie spotkania arbiter dyktuje kontrowersyjny rzut wolny dla przyjezdnych (Maś w swoim stylu odebrał piłkę napastnikowi, ciężko się tam było dopatrzyć przewinienia). Z 25 metrów Błękitni uderzają na bramkę, piłka szczęśliwie przelatuje przez mur i trafia przed bramkę Gubernaka, a tak do siatki pakuje ją piłkarz przyjezdnych.
Błękitni mieli jeszcze swoje okazje bramkowe, ale dobrze dziś bronił golkiper Grodu. Jedyny warty odnotowania strzał w pierwszej połowie, to uderzenie Tryczyńskiego w poprzeczkę.
45 minut bez historii z jedną bramką na minus.

Pewnie mało kto wierzył, że w drugiej części spotkania tak bardzo odmieni się postawa gospodarzy.
Gród od początku zaczął grać zdecydowanie lepiej. W 55 minucie nadzieję na wygraną daje Tryczyński, który strzela wyrównującą bramkę. Będziemyślanie nakręcali się z każdą minutą. W 60 minucie spotkania miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja, w której po raz kolejny główną rolę zagrał arbiter. Zawodnik Błękitnych, mający na swoim koncie żółtą kartkę fauluje taktycznie (nie pierwszy raz) naszego zawodnika, a arbiter z premedytacją nie wyrzuca go z boiska. Grodziacy musieli wziąć sprawy w swoje ręce (bardziej nogi) i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść grając jedenastu na jedenastu. Nie minęło dużo czasu, kiedy to bardzo ładną akcję i doskonałą asystę Marcinka W. na gola zamienił Marchlik. Rywale próbowali odrabiać straty, szarpali „Błękitni czwarto ligowcy”, ale pewnie jak to ostatnio jest spisywała się nasza defensywa. „Co się odwlecze to nie uciecze” i sędzia w końcu wspomnianego wyżej zawodnika z boiska wyrzucił. Po przepychance z Kłosem, arbiter pokazał drugą żółtą kartkę i odesłał pomocnika gości do szatni. Gród poszedł za ciosem. Tryczyński podał do Marchlika a ten nie miał problemów z pokonaniem po raz kolejny bramkarza z Ropczyc.
W doliczonym czasie gry wynik ustalił Kacper Kłos, dobijając strzał z Tomasza Michalskiego z rzutu wolnego.

Był to jeden z najbardziej emocjonujących spotkań w wykonaniu naszego zespołu, jakie kibice ostatnio mogli oglądać. Mimo złej pierwszej połowy, w drugiej części gry podnieśliśmy się, strzeliliśmy cztery bramki i rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść trudne spotkanie.
Brawo drużyno! Z dziesięcioma punktami na koncie jesteśmy wiceliderem bardzo licznej ligi. Patrzymy jednak przed siebie, bo do zagrania jeszcze sporo trudnych, wymagających spotkań.