Logowanie

Aktualności

Rezerwy Czarnovii rozbite! Drugie wiosenne zwycięstwo

• autor: Papaj, 2016-03-26 16:36

Gród Będziemyśl pokonał Czarnovię II Czarna 5:1 (1:1). Goście tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku liderowi z Będziemyśla. Więcej w rozwinięciu.

Wielka sobota i spotkanie siedemnastej ligowej kolejki, było dniem debiutu naszego zespołu na bocznym boisku Lechii Sędziszów Młp. Rywalem druga drużyna Czarnovii Czarna, która tak jak Gród, na inaugurację wiosny zdobyła komplet punktów, rozbijając u siebie Koronę Góra Ropczycka 4:0.

W wyjściowym składzie Będziemyślan sporo zmian. Wypadli kontuzjowani Gubernak i Szczęch, po absencji za kartki do gry wrócił Maś a mecz w wyjściowym składzie rozpoczęli także kapitan Bołba i Chłopek.
Pogoda do gry w piłkę typowo angielska, dlatego nie zazdrościliśmy naszym kibicom, którzy mimo złej aury i tak wspierali nas bardzo liczną grupą.
Mecz w początkowej fazie był dosyć wyrównany. Gród próbował budować swoje akcje, ale skutecznie z rytmu wybijali nas przyjezdni, którzy nie przebierając w środkach powstrzymywali gospodarzy, licząc tym samym na szybkie kontrataki. W 10 minucie spotkania rzut rożny dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Jasek, dośrodkowuje na bliższy słupek, a tam tak pechowo interweniuje golkiper gości, że pakuje sobie piłkę do własnej bramki. W 20 minucie pierwszy groźny strzał Czarnovii z 25 metrów. Piłka odbija się od poprzeczki, wychodzi w pole gry, a tam natychmiastowo do piłki dopada napastnik gości i bez asysty naszej defensywy strzela bramkę. Do końca pierwszej połowy to Gród miał bardziej klarowne sytuacje do zdobycia gola. W jednej z nich na bramkę popędził Bołba, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zatrzymał bramkarz. Z rzutu wolnego bardzo dobrze uderzył Marcinek W., lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez przyjezdnych.
Do przerwy 1:1.

Od samego początku drugiej części gry to lider z Będziemyśla chciał pokazać, komu należą się dziś trzy punkty. Dobrą zmianę przeprowadził trener Kaznecki, który wzmocnił jedno ze skrzydeł, wprowadzając Marcinka M. Właśnie ten zawodnik dodał dużo dynamiki do gry gospodarzy i rozruszał naszą ofensywę. Na bramkę czekaliśmy do 60 minuty meczu. Wtedy to miał miejsce rzut rożny, goście wybijają piłkę przed pole karne, tam do futbolówki dopada Michalski T., dośrodkowywuje, do piłki dopada zamykający akcję na prawym skrzydle Marcinek M., kapitalnie dogrywa do Tryczyńskiego D. a ten bez problemu pakuje piłkę do siatki. Gród ciągle napierał na słabnących z minuty na minutę gości. Kilka minut później Tryczyński dorzuca drugie trafienie, po raz kolejny po asyście dobrze prezentującego się dziś Marcinka M. Nie minęło długo, zamieszenie pod bramką rywala, w dobrym miejscu znalazł się Marcinek M. i do dwóch asyst dorzuca jedno  trafienie.
„Strzelanine” w 80 minucie spotkania zakończył Jasek, który dośrodkowanie Tryczyńskiego, głową zamienił na bramkę. Goście nie mieli wielu bramkowych okazji w drugiej części gry.

Gród zasłużenie wygrywa 5:1. Po raz kolejny widać dobre przygotowanie fizyczne do rozgrywek. Drugie połowy a szczególnie końcowe fragmenty spotkań  gramy bardzo dobrze, co sprawiło, że dziś wynik był tak okazały. Dziś z bardzo dobrej strony pokazali się rezerwowi, każdy z nich po wejściu na boisko dał coś pozytywnego swojemu zespołowi.

W Siedliskach Bogusz (niezwykle ciężki teren) potknął się wicelider z Ocieki, dzięki czemu mamy nad nimi sześć punktów przewagi.

W trakcie spotkania dotarła do nas smutna wiadomość o wypadku busa, wiozącego piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska. Pięciu z nich nie żyje. Łączymy się w bólu z klubem z Wólki Pełkińskiej i składamy kondolencje rodzinom zmarłych. Łączy nas piłka.