Zero... czyli podsumowanie jesienii

• autor: Papaj, 2016-12-15 20:57

W ROZWINIĘCIU...

Dopiero teraz z chłodną głową siadam i piszę, o pierwszym akcie przygody Grodu Będziemyśl z piłkarską A-klasą. Zderzenie z tym tekstem może być tak brutalne, jak … zderzenie Grodu z wyższą ligą, ale cóż, brnijmy w to dalej.
Okres przygotowawczy, skład utrzymany z poprzedniego sezonu i ciągłe poszukiwanie wzmocnień. W sparingach nie wyglądaliśmy źle , a obserwatorzy wróżyli nam spokojny start w wyższej lidze i środek tabeli.
Na dwa tygodnie przed rozgrywkami ligowymi wszystko zaczęło się psuć. Wyjazdy „za pracą” oraz kontuzje dotknęły nas na tyle boleśnie, że obawialiśmy się poważnie o kadrę na nowy sezon.
Tak naprawdę dwa dni przed inauguracją A-klasy dopięliśmy kilka transferów, które uzupełniły poważne kadrowe ubytki i które miały wzmocnić poszczególne formacje.
Inauguracja i wyjazd do Krzywej, w dosyć eksperymentalnym składzie, z nowymi twarzami  w naszym zespole. Patrząc teraz przez pryzmat wszystkich spotkań, zawody te były chyba najlepsze w naszym wykonaniu. Mimo kolejnej kontuzji (Wojciecha Marcinka w 15 minucie meczu) graliśmy dobrze w piłkę i według wielu opinii byliśmy zespołem lepszym. Niestety, przegraliśmy 1:0, mimo kilku doskonałych bramkowych okazji. Zarówno ja, jak i także moi koledzy nie możemy sobie wybaczyć tego, że nie udało się wtedy zdobyć chociaż punktu. Jestem przekonany, że miało by to wpływ na całą rundę a obecne nastroje były by zupełnie inne.
Z Progresem Kawęczyn skuteczność miała być już po naszej stronie. Była… do pewnego momentu, druga połowa zdecydowanie na minus i mimo, że znowu mecz na „styku”, przegrywamy 2:3.
W Przedborzu sytuacja bardzo podobna. Fatalne błędy i trzy bramki jednego z pomocników miejscowych pozbawiły nas zwycięstwa, kolejna porażka po wyrównanym spotkaniu 2:3.
Apogeum nieszczęścia w każdym możliwym wymiarze doświadczyliśmy w derbach z Plonem Klęczany. Przegrywamy 8:1.
Ten mecz złamał chyba w nas wszystko co dobre. Kolejno polegliśmy w Ostrowie aż 6:0, ale z Nockową mimo fatalnego składu, podjęliśmy walkę, niestety ulegając 1:0.
We Frysztaku w końcu był optymalny skład, ale do gry z ubiegłego sezonu było nam daleko. Po niezłym meczu polegamy 4:3. Łopuchowa i Kamionka solidarnie wbiły nam po 7 bramek ( wyniki 7:0 i 7:3). W Wielopolu i Ropczycach widać było zalążki niezłej gry, walki i pierwiastek dobrego Grodu z poprzedniego sezonu. Szczęścia jednak dalej nie było, ulegliśmy kolejno 2:0 oraz 3:2.
Olchovia, klub budowany absolutnie pod awans pokazał nam w jakim miejscu jesteśmy , 7:1.

Patrząc przez pryzmat wszystkich spotkań, analizując na spokojnie wszystko co się działo, nasuwa mi się na myśl zdanie bardzo banalne. Gród Będziemyśl nie zasłużył na zero punktów.
Dla wielu pewnie wyda się to śmieszne, dla mnie, człowieka będącego w tym klubie od kilku lat, bardzo prawdziwe. Najbardziej jest mi żal tych tzw. „meczów na styku”. Niech tylko nadmienię, Krzywa, Kawęczyn, Przedbórz, Nockowa, Frysztak, Ropczyce, Wielopole. To tam, przy odrobinie szczęścia, mogliśmy zdobywać punkty, które miały by wpływ zarówno na stan naszego konta(punktowego) jak i naszą kondycję fizyczną i psychiczną przede wszystkim.

Nie będę się tłumaczył już problemami kadrowymi związanymi z kontuzjami, wyjazdami i innymi.
Robię to w tym tekście po raz ostatni. Fakty były takie, że przez kilka tygodni baliśmy się, że nie uda nam się zebrać jedenastu zdolnych ludzi do gry. Nie życzę żadnemu z zespołów piłkarskich, z którymi rywalizujemy takich kłopotów, a Grodowi Będziemyśl, aby już nigdy nie musiał się w ten sposób martwić.

Dosyć tego tłumaczenia. „Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień” taki cytat z Biblii, który pasuje mi idealnie w obecnej sytuacji naszego zespołu. Bo kto nie poczuwa się do winy, w tym zerowym dorobku punktowym ?
Nikt nie dał z siebie w tej rundzie, tego co może dać. Począwszy od frekwencji na treningach, kończąc na zaangażowaniu w spotkaniach. Każdy ma w tej fatalnej rundzie jakiś negatywny udział, jeden mniejszy, drugi większy, jeden przez swoje własne wybory, inny przez czynniki absolutnie niezależne od niego ( o które absolutnie nikt nie ma pretensji).

Drodzy kibice, nie wątpcie w nas. Pomóżcie, zaangażujcie się w działalność klubu. Nie znacie kulis i tego, co przechodziła ta drużyna przez ostatnie miesiące. Uwierzcie, że jest wiele sposobów na to, aby pomóc, a swoją krytykę i negatywne słowa przełożyć na to, aby było lepiej. Odrobinę chęci, jest o co walczyć, bo teraz swoich ulubieńców oglądać będziecie co drugą niedzielę w swojej wiosce.
Największy żal mamy do ludzi , którzy pół roku temu szczycili się, że są przedstawicielami wioski, która wspaniale gra w piłkę i w fenomenalnym stylu wywalczyła awans. Teraz przyszedł gorszy okres, a porażki, bawią tego typu osoby do łez. Żałosne… i pewnym osobom nie przystoi.

Trenera, jak przyjęło się od lat, zwalnia zarząd, nie kibic. Nawet w przypływie najbardziej złych emocji, nie wolno obrażać faceta, który poświęca temu zespołowi całe swoje zaangażowanie.
Trener Dariusz Kaznecki ma pełne poparcie zarządu jak i piłkarzy. Nie twierdzę, że nie popełniał błędów, związanych z wyborami, natomiast jest to wkalkulowane w tą pracę.

Jak miałem okazję usłyszeć, teraz to taki „grób” Będziemyśl. Wiecie co jest najlepsze, że takim ludziom można po raz kolejny udowodnić czym jest „zmartwychwstanie”.
Wszystko się bardzo łatwo piszę, ale samo się nie zrobi. Dlatego, jeśli nie będzie zaangażowania, jeśli sami sobie nie pomożemy, jeśli nie damy z siebie wszystkiego co możemy, nie będzie dobrze.
Na cuda bym już nie liczył. Tylko od nas będzie zależeć jak rozpoczniemy ten piękny( bo w domu)  2017 rok.